فضاپیمایی از دل تاریخ، موزه تجربی ریو دو ژانیرو 80 بازدید   |   17:16 1395/05/11

در شهر ریودو ژانیرو برزیل به تازگی "موزه ای تجربی" به نام موزه فردا (The Museum of Tomorrow)افتتاح شده است
HotelGMT

 

در شهر ریودو ژانیرو برزیل به تازگی "موزه ای تجربی" به نام موزه فردا (The Museum of Tomorrow)افتتاح شده است، که به بررسی امکان یک آینده پایدار با تعامل با ساخته های دست بشر با ترکیب علم، هنر، فن آوری و فرهنگ با یکدیگر می پردازد. ساختمان موزه شبیه یک سفینه فضایی باشکوه ساخته شده است و قرار است قسمتی از یک پروژه بازسازی جامع تر در محله پورتو ماراویا(Porto Maravilha) باشد.چشم نواز ترین بخش ساختمان این موزه، سقف بزرگ معلق آن است که به طور مورب به سمت آسمان، در نزدیکی بندری قدیمی کشیده شده است.

طراحی این موزه را سانتیاگو کالاتراوا(Santiago Calatrava) معمار اسپانیایی بر عهده داشت.این طراح به دلیل طرح های نوآورانه و ساختمانهای نمادینش معروف است از جمله کارهای او استادیوم المپیک آتن است. برای تبلیغ و ترویج بیشتر برای استفاده از انرژی سبز به جای انرژی فسیلی از پنل های خورشیدی برای تامین انرژی موزه استفاده شده است.

فضای نمایشگاه موقت و دائم5000 متر است که شامل یک سالن اجتماعات 400 نفره نیز می‌باشد.فضای بزرگی به مساحت 7600 متر مربع اطراف این موزه را احاطه کرده که در امتداد یک بارانداز ایجاد شده است.سقف جلو آمده سازه 75متر طول و 10 متر ارتفاع دارد.پنل‌های خورشیدی برای تامین انرژی بر روی سقف نصب شده اند که با جهت حرکت خورشید جابجا می شوند.از جمله مسائلی که در این موزه مورد توجه گرفته است: رشد جمعیت و افزایش امید به زندگی، الگوهای مصرف، تغییرات آب و هوا، مهندسی ژنتیک ، توزیع ثروت، پیشرفت های فن آوری و تغییرات در تنوع زیستی می باشند.

 

 

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

و از آخرین اخبار و دانستنیهای گردشگری مطلع شوید