5 شهر زیبا و ارزان جهان 181 بازدید   |   17:47 1395/05/04

بهتره چیزی نگم بخونید و لذت ببرید.
HotelGMT

 

میل به سفر و بازدید از مناطق زیبا، منافاتی با عشق به سرزمین مادری ندارد. ممکن است سودای دیدن مکان های زیبا در سر هر کسی باشد. مسافرت و دیدن شهرهای زیبای جهانی همیشه به مفهوم داشتن پول هنگفت نیست، شهرهای بی نظیری در جهان هستند که بازدید از آن ها خرج زیادی روی دستمان نمی گذارند.

در اینجا ما 5 شهر را به شما معرفی می کنیم که جزء آن دسته از شهرهایی قرار می گیرند که، علاوه بر داشتن کیفیت بالای زندگی، شب های بیاد ماندنی، رستوران های خوب، فضای روح بخش، مغازه های بزرگ برای خرید مایحتاج، و وای فای پرسرعت؛ هزینه چندان بالایی هم ندارند. این شهرها گرچه که زیبا و گاهی بکرند، اما روستا نیستند و یک محیط روستایی فاقد امکانات رفاهی را در معرض دید شما نمی گذارند.

(Guanajuato, Mexico)شهر رنگارنگ و پر طروات هوواناخاتو مکزیک

 • جمعیت : 174.000 نفر،
 • زبان: اسپانیایی
 • هزینه اجاره آپارتمان: 400 دلار در ماه
 • مقایسه هزینه: در هر ماه 1.364 دلار در هوواناخاتو، و 7.200 دلار در ماه در نیویورک، این یعنی هوواناخاتو 527 درصد ارزانتر از نیویورک است
 • میانگین سرعت اینترنت: دانلود = 11 مگابایت در ثانیه، و بارگذاری = 5.5 مکابایت در ثانیه

شاید اینجا را بتوان تاریخی ترین و رومانتیک ترین شهر روی کره زمین نامید، هوواناخاتو همه چیز دارد. کافه های عالی، پارک ها و بازارهای زیبا، شب های پر سر صدا و زنده، و تاریخ دلربایی که می شود آن را در سنگفرش خیابان های بیشمار آن، مشاهده و حس کرد.

بیشتر افرادی که با یک برنامه سفر یک روزه وارد این شهر می شوند، پس از یک هفته از آن خارج می شوند و آن هایی که برای یک هفته برنامه ریزی کرده اند، نهایتا آپارتمانی در آن می خرند و کل زندگی خود را اینجا می گذرانند. کسانی که برای اولین بار این شهر مهاجرپذیر را می بینند، چنین کشش غیر قابل انکاری را به عینه لمس می کنند.

اینجا اجاره یک ماه آپارتمان 400 دلار در ماه ، یک وعده غذا در رستوران حدود 8 دلار و خوردن گوردیتاس و سوپس، در اغذیه فروشی های خیابان 2 دلار برای شما هزینه دارد.وای فای تقریبا در هر رستوران و حتی در برخی از پارک های شهری وجود دارد. مغازه های خواربارفروشی خوب، سوپرمارکت، داروخانه و چند مکان اقامتی با کیفیت هم در این شهر هست.

اگر از شهر کوچک قدیمی هوواناخوتا خسته شدید، می توانید سری به دهکده های اطراف مثل سن میگوئل دآلانده یا شهر گوآدالاخار بزنید. مکزیکو سیتی پایتخت، در فاصله 5 ساعتی (با اتوبوس) و 3 ساعتی(با خودروی سواری) است. این یعنی نقطه اتصال هوایی به هر جای جهان که بخواهید بروید.

( Plovdiv, Bulgaria)پلوودیف، بلغارستان

 • جمعیت: 338.000 نفر
 • زبان: بلغاری
 • اجاره آپارتمان: 200 دلار در ماه
 • مقایسه هزینه: 1.496 دلار در ماه در پلوودیف که در نیویورک به 7.200 دلار می رسد، پلوودیف 481 درصد ارزان تر است
 • سرعت اینترنت: دانلود=33 مگابایت در ثانیه، بارگذاری=22 مگابایت در ثانیه(رتبه 18از نظر سرعت در جهان).

احتمالا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که هرگز نام این شهر را نشنیده اید، و حتی به فکر زندگی در بلغارستان هم نبوده اید. اما اگر گام در این شهر قدیمی و افسونگر بگذارید، و در امتداد خیابان های آن شروع به پیاده روی کنید- طولانی ترین در اروپا- تعجب خواهید کرد که چرا تا به حال کسی از این شهر حرفی نزده، و چرا این شهر ناشناخته باقی مانده است.پلوودیف در مرکز بلغارستان قرار گرفته و توسط تاکستان ها و دشت وسیع و سبز احاطه شده است. روستاهای زیادی در 80 کیلومتری اطراف آن پراکنده شده اند.

با توجه بعد از اینکه این شهر در سال 2019 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا معرفی خواهد شد، شهر و نواحی آن در مسیر نوسازی، ترقی و پیشرفت روز افزونی قرار گرفته اند. کاپانا(aka به معنی تله است) یکی از آن محلاتی است که در سالیان اخیر تقریبا هر روزه شاهد بازگشایی فروشگاه، رستوران، فروشگاه صنایع دستی جدیدی در خود بوده است.

اجاره یک آپارتمان زیبا در پلوودیف چیزی نزدیک به 200 دلار در ماه است و خوردن یک غذای خوب در رستوران فقط 4 دلار برای شما خرج بر می دارد. نوشابه های محلی مختلف بین 2 تا 6 دلار برای هر بطری قمیت دارند.شما در این شهر می توانید از خواروبار فروشی های آن، کالاهای عالی و ارزانی خریداری کنید و در مکان های اقامتی خوشنام آن اسکان داشته باشید.

زندگی در پلوودیف با اجرای کنسرت هایی که در آمفی تائتر 1000 ساله آن، که به دوران امپراطوری روم بر می گردد؛ هیچگاه خسته کننده نمی شود. در تابستان تقریبا هر شب، شاهد اجرای موسیقی های زنده شبانه در بسیاری از مکان های عمومی شهر خواهید بود.با دو ساعت رانندگی می توان به صوفیه، پایتخت بلغارستان رسید، و از آنجا می توان به هر نقطه از اروپا یا جهان پرواز داشت.

(Ohrid, Macedonia (FYROM))اوهرید، مقدونیه (بخشی از یوگسلاوی سابق)

 • جمعیت: 55.000 نفر
 • زبان: مقدونیه ایی
 • اجاره آپارتمان: 200 دلار در ماه
 • مقایسه هزینه: 1.260 دلار در ماه هزینه زندگی در اوهرید است که در مقایسه با نیویورک با 7.200 دلار در ماه، 521 درصد ارزان تر است
 • سرعت اینترنت: دانلود=13 مگابایت در ثانیه، بار گذاری =2.6 مگابایت در ثانیه

تصور کنید آپارتمانی را اجاره کرده اید که چشم انداز روبروی آن دریاچه ایی زیباست و شما برای چنین آپارتمانی فقط 200 دلار در ماه می پردازید. اطراف دریاچه اوهرید یکی از مکان های مسحور کننده و جذاب برای زندگی روی کره زمین است. گرچه که در تابستان شاهد بازدیدگنندگان زیاد، داخلی و خارجی، در این منطقه هستیم اما به نظر می رسد، هنوز منطقه ایی بکر و ناشناخته باقی مانده است.

هزینه زندگی در اوهرید( و همینطور کل مقدونیه)، در مقایسه با کشورهای غربی واقعا پایین است. این کشور به چشم اندازهای بی نظیر خود همچون، کوه های با قلل پوشیده از برف، آبشارهای بکر و دست نخورده، و جنگل های زیبای خود، مباهات می کند. به این مجموعه باید کلیساها و صومعه ها قدیمی و دهکده های بیشمار دیگری را اضافه کرد.صرف غذا در رستوران بندرت برای شما بیش از 8 دلار خرج بر می دارد و در رستوران های ارزان قیمت، یک وعده غذا 3 دلار است. نوشیدنی ها بین 1.5 تا 12 دلار برای هر بطری در رستوران قیمت دارد.

مقدونیه کشوری کوچک است که هر گوشه ایی از آن را برای تعطیلات آخر هفته می توانید انتخاب کنید. وقتی که دما در زمستان به زیر صفر می رسد، با دو ساعت رانندگی به شمال، به پارک ملی ماوروو و پیست اسکی می رسید، تا اسکی کردن و چشمه های آب گرم آن لذت ببرید.برای رسیدن به اسکوپیه پایتخت، یک رانندگی 3 ساعته لازم است تا از آنجا براحتی بتوانید به دیگر نقاط جهان پرواز کنید. در اسکوپیه هم شما فروشگاه ها، رستوران ها و مکان های اقامتی خوبی را خواهید یافت.

(Kuala Lumpur, Malaysia) کوالالامپور ، مالزی

 • جمعیت: 1.6 میلیون نفر
 • زبان: باهاس مالزی
 • اجاره آپارتمان: 400 دلار در ماه
 • مقایسه هزینه: 2.322 دلار در ماه در کوآلالامپور که در مقایسه با نیویرک 310 درصد ارزان تر است
 • میانگین سرعت اینترنت: دانلود= 6.6 مگابایت در ثانیه، بارگذاری=5.1 مگابایت در ثانیه.

هزینه زندگی در کوآلالامپور به ازرانی شهرهای دیگر که در بالا آمده است، نیست، اینترنت پر سرعتی در مقایسه با آن ها ندارد، جمعیتش بیشتر است، اما این پایتخت پر جمعیت آسیایی، هر چیزی که شما برای زندگی در خارج از کشور نیاز دارید، را برایتان مهیا می کند.

فروشگاه هایی در کلاس جهانی، مکان های اقامتی بزرگ، فروشگاه های خواربار مجهز، خطوط هوایی ارزان قیمت تقریبا به هر جا، از محسنات این شهر است و آن را در زمره بهترین شهرها برای مهاجرت و زندگی قرار داده است.اگر شما از سر و صدای شهری گریزانید، می توانید به یکی از نواحی لوکس و سواحل بکر آن، با پروازهای کوتاه و ارزان بروید.

(Ubud, Bali)اوبود ، بالی

 • جمعیت: 30.000 نفر
 • زبان: باهاس اندونزی
 • نرخ اجاره آپارتمان: 300 دلار در ماه
 • مقایسه هزینه: 1.766 دلار در ماه برای اوبود و 7.200 دلار برای نیویورک است، بدین ترتیب اوبود 407 درصد ارزان تر از نیویورک است
 • میانگین سرعت اینترنت: دانلود= 5 مگابایت در ثانیه، بارگذاری=3 مگابایت در ثانیه

شما مطمئنا اولین کسی نیستید که می خواهید بار سفر به این شهر را ببندید. این شهر بدلیل، آرامش، سبزی محیط، یوگا و واحه مدیتیشن خود، خیلی مشهور شده است.شهر در عین حال که یک کانون معنوی آرامش بخش است، دارای امکانات و تسهیلات رفاهی زیادی است که نمونه آن را فقط در شهرهای بزرگ می توان یافت.

رستوران های بزرگ، مسیرهای دوچرخه سواری زیاد، بهمراه تنوع زیاد برای اجاره محل سکونت، از محسنات آن است. اجاره یک اتاق تک تخته معمولا با ماهی 300 دلار آغاز می شود. خوردن غذا در اغذیه فروشان خیابان کمتر از 2 دلار هزینه دارد.با رانندگی به شهر کوتا هر آنچه که نیاز داشته باشید را می توانید بخرید و از آن جا به هر نقطه دیگر از اندونزی پرواز کنید.

.برای زندگی در هر شهری ابتدا یک آزمونی انجام دهید بعد تصمیم بگیریداگر شما تصمیم جدی برای سفر و جابجایی به یک شهر جدید را دارید، ابتدا یک آزمونی انجام دهید، ببنید می توانید در آن شهر بخصوص زندگی کنید یا نه. من عاشق این 5 مکان هستم و خیلی راحت این مکان ها را برای زندگی انتخاب کرده ام. اما ممکن است نظرات دیگران اینگونه نباشد و طور دیگر فکر کنند. سعی کنید برای تعطیلات آتی یکی را انتخاب و به آن سفر کنید. اگر بدنبال یک زندگی بهتر با هزینه کم هستید، آن را در این شهرها خواهید یافت.

 

 

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

و از آخرین اخبار و دانستنیهای گردشگری مطلع شوید