شاهرود 273 بازدید   |   16:46 1395/04/10

این شهرستان از شمال به شهرستان‌های گرگان، علی‌آباد، رامیان، مینودشت و آزادشهر در استان گلستان، از مشرق به شهرستان‌های جاجرم دراستان خراسان شمالی و سبزوار و بردسکن در استان خراسان رضوی، از مغرب به شهرستان دامغان و از جنوب به شهرستان‌های نائین در استان اصفهان و طبس در استان خراسان جنوبی محدود می‌شود.
HotelGMT

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان

سلام

شاهرود بزرگترین شهرستان استان سمنان است که جمعیتی در حدود ۱۳۲ هزار نفر دارد. شاهرود در فاصله ۱۷۰ کیلومتری شرق سمنان قرار دارد و برای دسترسی به آن باید از سمنان به دامغان و از آنجا راهی شاهرود شد.

این شهرستان از شمال با استان گلستان ، از شرق با استان خراسان شمالی و خراسان رضوی ، از غرب با شهرستان دامغان و از جنوب با استان های اصفهان و یزد همجوار است. دلیل نامگذاری شاهرود وجود رودخانه بزرگ تاش یا شاهرود است که سرچشمه ی آن از کانون های آبگیر شاه کوه و شاه وار است.

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان - نقشه شاهرود

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان – نقشه شاهرود

در جای جای این شهرستان آثار فرهنگی و تاریخی زیبا خبر از غنای فرهنگی این شهرستان کهن می دهد. موزه و بازار شاهرود از جمله آثار تاریخی و دیدنی این شهر هستند.

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان - موزه شاهرود

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان – موزه شاهرود

شاهرود را باید مهد عالمان و عارفان دانست. آرامگاه عارف نامی قرن چهارم و پنجم هجری قمری شیخ ابوالحسن خرقانی در ۲۴ کیلومتری شمالشاهرود قرار دارد.

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان - آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی شاهرود

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان – آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی شاهرود

همچنین آرامگاه بایزید بسطامی از عرفای مشهور قرن سوم هجری قمری در بسطام مرکز توجه اهالی ذوق و عرفان است.

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان - آرامگاه بایزید بسطامی

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان – آرامگاه بایزید بسطامی

شهر کوچک و زیبای مجن که به ماسوله ی کویر شهرت یافته از دیگر نقاط دیدنی این شهرستان است که به صورت پلکانی بر بالای کوه و رو به آفتاب با خانه های زیبای قرمز رنگ خودنمایی می کند.

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان - شهر مجن

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان – شهر مجن

شهرستان شاهرود با طبیعت زیبا و متنوع خود پذیرای طبیعت گردان و عاشقان مناظر بکر و خدادادی است. یکی از زیباترین مناطق طبیعی شهرستان شاهرود جنگل ابر است که در فاصله ۴۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود قرار دارد.

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان - جنگل ابر

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان – جنگل ابر

زیست کره توران که از لحاظ وسعت دومین منطقه تحت حفاظت محیط زیست ایران است در غرب منطقه پارک توران در شهرستان میامی و در مجاورت شاهرود گنجینه ای از گونه های کمیاب حیات وحش را در خود جای داده است.

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان - زیست کره توران

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان – زیست کره توران

وجود منابع آبی فراوان و شرایط اقلیمی مناسب موجب شده است که شهرستان شاهرود رویشگاه انواع درختان میوه همچون سیب، آلو و زردآلو گردد، به طوریکه حدود ۱۰ درصد تولید زردآلوی ایران و بیش از یک درصد تولید زردآلوی جهان در شاهرود صورت می گیرد.

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان - زردآلو شاهرود

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان – زردآلو شاهرود

گردشگرانی که مشتاق بردن سوغاتی از شهرستان شاهرود هستند می توانند با کوله باری از گلیم، جاجیم و سفال با خاطراتی خوش از اقامت در اقامت گاه های زیبای این شهرستان به سفر خویش ادامه دهند.

شهر زیبای شاهرود آغوش پر مهر خویش را بر روی مهمانان عالیقدر گشوده است.

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان - بازار شاهرود

جاذبه های گردشگری شاهرود سمنان – بازار شاهرود

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

و از آخرین اخبار و دانستنیهای گردشگری مطلع شوید