مکه میزبان بزرگ ترین هتل جهان خواهد شد 338 بازدید   |   17:36 1394/11/14

بنابر اعلام مقامات سعودی، بزرگ ترین هتل جهان تا سال 2017 میلادی در شهر مکه به بهره برداری خواهد رسید.
HotelGMT

طرح بزرگ ترین هتل جهان با 10 هزار اتاق

هتل جی ام تی : بازار پررونق گردشگری مذهبی عربستان با ورود میانگین سالانه دو میلیون زائر به مکه، موجب شده تا طرح ساخت بزرگ ترین هتل جهان با 10 هزار اتاق با جدیت بیشتری دنبال شده و خبر از تکمیل آن ظرف دو سال آینده برسد.

این هتل که در فاصله دو کیلومتری شهر مکه قرار دارد در زمینی به مساحت یک میلیون و 400 متر مربع در حال ساخت است و طراحی آن به گونه ای است که 12 برج را شامل می شود که امکان فرود همزمان چندین هلی کوپتر را فراهم می سازد.

هر یک از این برج ها در واقع هتلی واحد به حساب می آیند که در مجموع تشکیل 10 هتل چهارستاره و دو هتل پنج ستاره می دهند تا با 10 هزار اتاق بزرگ ترین مجموعه هتل جهان لقب گیرند. مجموعه ای که به لحاظ معماری اسلامی خود قرار است پذیرای بزرگ ترین گنبد جهان نیز باشد.

این پروژه هتلی علاوه بر تسهیلات اقامتی خود برای زائران دارای نمازخانه های متعدد و سالن پذیرایی مختلف می باشد. بازارهای خرید، مراکز و سالن های همایش، رستوران های متنوع و ایستگاه های اتوبوس نیز در این پروژه پیش بینی شده است.

در حال حاضر این پروژه با نام Abraj Kudai شناخته می شود که به گفته مسوولان آن سرمایه ای بالغ بر 3.5 میلیارد دلار برای ساخت آن هزینه شده است.

برچسب ها: مکه ، هتل ، عربستان ،

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

و از آخرین اخبار و دانستنیهای گردشگری مطلع شوید