پارک جنگلی آبشار شیرآباد رامیان گلستان 99 بازدید   |   15:05 1395/05/28

منطقه گلستان یکی از زیباترین مناطق گردشگری در ایران است
HotelGMT

 

 

پارک جنگلی آبشار شیرآباد رامیان گلستان

Rami Shirabad Falls Park and Golestan (1)

 

در هفت کیلومتری جنوب شهر خان ببین و پنجاه و پنج کیلومتری شرق گرگان پارک جنگلی و آبشار شیرآباد واقع شده است که از جاذبه های گردشگری شهرستان رامیان استان گلستان می باشد .

Rami Shirabad Falls Park and Golestan (2)

 

مجموعه گردشگری پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان را در شش کیلومتری جنوب جاده اصلی ارتباطی تهران – شمال قرار گرفته است و با شهرهای کوچک و بزرگ استان نظیر شیر آباد، خان ببین آزادشهر، گرگان و گنبد مرتبط می باشد به گونه ای که آبشار و غار شیر آباد در نزدیکی خان ببین که در حال حاضر دارای خدمات و امکاناتی نیز می‌باشد به ویژه همراه با سایت آبشار زیبای کبودوال می‌تواند به عنوان یک مجموعه گردشگری در منطقه مطرح و تقویت کنندة همدیگر باشند .

Rami Shirabad Falls Park and Golestan (3)

 

آبشار خان ببین پله ای شکل بوده و شامل هفت آبشار می‌شود که بزرگترین آبشار آن سی متر ارتفاع دارد و دو حوضچه با عمق چهل تا هفتاد متر در پای دیواره آن به وجود آمده است و غار زیبا و معروف آن نیز بلافاصله بعد از آبشار اول آن واقع شده است که از عجایب زیبای این پارک جنگلی شیرآباد به شمار می‌آید.

Rami Shirabad Falls Park and Golestan (4)

 

رودخانه‌ها و چشمه‌های خنکی در اطراف پارک جنگلی و آبشار شیرآباد وجود داشته که به دلیل کاهش بارندگی در سال های اخیر دیگر اثری از ان ها نیست .
جنگل‌های انبوه با گونه‌های گیاهی کمیاب مانند درختان سرخدار، ملچ و افرا و نیز گونه‌های حیوانات وحشی نظیر خرس، پلنگ، شغال، گرگ و روباه از دیگر جاذبه‌های پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان محسوب می‌شود.

برچسب ها: شیرآباد ،گلستان ،آبشار ،

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

و از آخرین اخبار و دانستنیهای گردشگری مطلع شوید